מאגר ידע וכלים

כלי לניהול התנדבות מהבית

נגיף הקורונה עמו התמודדנו לאחרונה חייב אותנו לחשוב באופן יצירתי, על דרכים בהן נוכל להמשיך ולהפעיל מתנדבים/ות שהיו פעילים בשגרה, גם במסגרת מגבלות אשר חייבו השארות בבית. כלי זה מרכז מגוון של טיפים אותם גיבשנו ברשת להתנדבות ישראלית, יחד עם כלל שותפינו, כתוצאה מהניסיון הקצר שכבר חווינו במהלך משבר הקורונה, וגם לפניו. הוא אינו עוסק בתהליכי ניהול אזרחים ותיקים מתנדבים בכלל, אלא מספק זרקור לניהול ההתנדבות מהבית.

לאתר

אתר ידע לאנשי מקצוע – בדידות בזיקנה

האתר נועד להנגיש את הידע שהומשג בעקבות פיילוט מיזם הבדידות שנערך ע"י קרנות הביטוח לאומי, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים וג'וינט-ישראל אשל. באתר תמצאו חומר רקע על הבדידות כתופעה חברתית בולטת במאה ה-21; תוכלו לקבל השראה ורעיונות ליישום מתוך הקריאה על פרקטיקות שנוסוּ בפיילוט ביישובים השונים; תלמדו מה המסקנות שאליהן הגיעו – ובעיקר מהם חמשת העקרונות המַנחים לבניית תוכניות להפגת בדידות. לבסוף תוכלו להיעזר בכלים הנמצאים באתר לצורכי זיהוי ואיתור זקנים החשים בדידות.

לאתר

כלי למיפוי תוכניות ופעולות של ולמען אזרחים ותיקים ברשות

הכלי נועד לסייע לרשות המקומית לערוך מיפוי יסודי של המענים הניתנים במרחב הרשותי בתחום ההתנדבות של האזרחים ותיקים וכן תוכניות התנדבות למענם. הכלי בנוי בצורה 'חכמה' המאפשרת לזהות מתוך הנתונים את הצרכים הקיימים ואת התחומים בהם ישנם מענים כיום.

לאתר
דילוג לתוכן